Uutiset

Tässä on F-liigan kauden 2020-21 tv- ja nettilähetykset

Historian ensimmäinen F-liigakausi näkyy tuhdisti Ruudussa, IS TV:ssä sekä VeikkausTV:ssä.

Alkavalla kaudella nähdään iso kasa huippupelejä myös TV:n kautta. Keskitetyt tv-lähetykset tarjoavat monipuolisen paketin F-liigasta. Näitä lähetyksiä täydentävät seurojen omat fanikameralähetykset Ruudun kautta.

–  Lähetykset ovat tärkeä osa F-liigan brändin rakentamista. Uudesta kaudesta on tulossa herkullisen jännittävä. Se näkyy varmasti myös tv:n puolella, F-liigan toimitusjohtaja Kimmo Nurminen povaa.

 

F-liigan keskitetyt tv-lähetykset

 F-liigan miesten sarja:

 

20.9.2020     17:00            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – Indians (Ruutu)
20.9.2020     17:00            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – LASB (Ruutu)

25.9.2020     18:30            Nurmon Liikuntahalli          Jymy – Steelers (VeikkausTV)
25.9.2020     18:30            Tapiolan UH                       Oilers – Indians (Ruutu)
25.9.2020     18:30            Kupittaan ph                       TPS – Classic (Ruutu)
26.9.2020     17:00            Energia Areena                   EräViikingit – Happee (Ruutu)

27.9.2020     17:00            Seinäjoen Urheilutalo       SPV – TPS (Ruutu + IS TV)
27.9.2020     18:00            Kastelli                                OLS – Classic (VeikkausTV)
30.9.2020     18:30            Kuopiohalli                          Welhot – Happee (Ruutu)

3.10.2020     18:30            Kupittaan ph                       TPS – Tiikerit (Ruutu)
4.10.2020     17:00            Tikkurilan UT                      Tiikerit – Jymy (Ruutu)
6.10.2020     18:30            Energia Areena                   EräViikingit – Oilers (Ruutu)

7.10.2020     18:30            Tampere Areena                Classic – Indians (VeikkausTV)
7.10.2020     18:30            Kupittaan ph                       TPS – Nokian KrP (Ruutu)

9.10.2020     18:30            Otahalli                               Indians – SPV (Ruutu)
10.10.2020   15:00            Kastelli                                OLS – Tiikerit (Ruutu)
10.10.2020   18:30            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – TPS (Ruutu)

11.10.2020   16:00            Suurhalli Areena                 LASB – Steelers (Ruutu)
11.10.2020   18:00            Kuopiohalli                         Welhot – Tiikerit (Ruutu)
13.10.2020   18:30            Energia Areena                   EräViikingit – Classic (VeikkausTV)

23.10.2020   18:30            Tapiolan UH                       Oilers – TPS (VeikkausTV)
24.10.2020   17:00            Nurmon Liikuntahalli          Jymy – OLS (Ruutu)
26.10.2020   18:30            Raholan lk                           Nokian KrP – Oilers (Ruutu)

27.10.2020   18:30            Kuopiohalli                          Welhot – LASB (VeikkausTV)
28.10.2020   18:30            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Classic (VeikkausTV)

30.10.2020   18:30            Otahalli                               Indians – EräViikingit (Ruutu + IS TV)
31.10.2020   18:00            Kuopiohalli                         Welhot – TPS (Ruutu)

4.11.2020     18:30            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Happee (VeikkausTV)
4.11.2020     18:30            Loimua Areena                   Steelers – Nokian KrP (Ruutu)

7.11.2020     17:00            Tapiolan UH                       Oilers – Happee (Ruutu)

9.11.2020     18:30            Raholan lk                           Nokian KrP – SPV (Ruutu)

11.11.2020   18:30            Kuopiohalli                          Welhot – Jymy (Ruutu)
11.11.2020   18:30            Energia Areena                   EräViikingit – Nokian KrP (VeikkausTV)
13.11.2020   18:30            Suurhalli Areena                 LASB – TPS (VeikkausTV)
14.11.2020   17:00            Tikkurilan UT                      Tiikerit – Steelers (Ruutu)
15.11.2020   18:00            Kastelli                                OLS – LASB (Ruutu)
15.11.2020   17:00            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Jymy (Ruutu)

17.11.2020   18:30            Tampere Areena                Classic – Oilers (VeikkausTV)
18.11.2020   18:30            Kupittaan ph                       TPS – Indians (Ruutu)
20.11.2020   18:30            Otahalli                               Indians – Tiikerit (Ruutu)
20.11.2020   18:30            Kupittaan ph                       TPS – EräViikingit (VeikkausTV)

21.11.2020   16:00            Ideapark Lempäälä             Classic – Nokian KrP (Ruutu + IS TV)
21.11.2020   17:00            Tapiolan UH                         Oilers – SPV (VeikkausTV)

18.12.2020   18:30            Tampere Areena                 Classic – TPS (VeikkausTV)
18.12.2020   19:00            Otahalli                               Indians – Oilers (Ruutu + IS TV)
19.12.2020   18:00            Kuopion jäähalli                  Welhot – Classic (Ruutu)
20.12.2020   16:00            Suurhalli Areena                 LASB – Tiikerit (Ruutu)
20.12.2020   17:00            Loimua Areena                   Steelers – Jymy (VeikkausTV)
20.12.2020   18:00            Kastelli                                OLS – Oilers (Ruutu)
21.12.2020   18:30            Raholan lk                           Nokian KrP – Indians (VeikkausTV)
27.12.2020   17:00            Energia Areena                   EräViikingit – Jymy (Ruutu)

29.12.2020   18:30            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – Classic (Ruutu)
30.12.2020   18:30           Seinäjoki Areena                 Jymy – SPV (VeikkausTV)
30.12.2020   18:30            Tikkurilan UT                      Tiikerit – Welhot (Ruutu)

3.1.2021       17:00            Tampere Areena                 Classic – SPV (Ruutu)
3.1.2021       17:00            Tikkurilan UT                      Tiikerit – TPS (VeikkausTV)

6.1.2021       17:00            Kupittaan ph                       TPS – SPV (Ruutu)
8.1.2021       18:30            Otahalli                               Indians – Happee (Ruutu)
8.1.2021       18:30            Tapiolan UH                       Oilers – EräViikingit (VeikkausTV)
9.1.2021       14:30            Kupittaan ph                       TPS – Happee (Ruutu + IS TV)

10.1.2021     18:00            Kastelli                                OLS – Steelers (Ruutu)
13.1.2021     18:30            Kupittaan ph                       TPS – Oilers (VeikkausTV)
15.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – LASB (Ruutu)

17.1.2021     17:00            Suurhalli Areena                 LASB – Welhot (Ruutu)
22.1.2021     18:30            Tapiolan UH                       Oilers – Tiikerit (Ruutu)
23.1.2021     18:00            Kuopiohalli                          Welhot – Steelers (Ruutu)
26.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – Oilers (VeikkausTV)
29.1.2021     18:30            Nurmon Liikuntahalli          Jymy – Nokian KrP (Ruutu)
30.1.2021     18:00            Tampere Areena                Classic – EräViikingit (Ruutu)
30.1.2021     18:30            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – SPV (VeikkausTV)
31.1.2021     17:00            Tikkurilan UT                      Tiikerit – Happee (Ruutu)

10.2.2021     18:30            Raholan lk                           Nokian KrP    – Classic (Ruutu)
12.2.2021     18:30            Tapiolan UH                       Oilers – Classic (Ruutu + IS TV)
13.2.2021     17:00            Loimua Areena                   Steelers – Tiikerit (Ruutu)
13.2.2021     18:00            Otahalli                               Indians – Welhot (VeikkausTV)

14.2.2021     17:00            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Oilers (Ruutu)
16.2.2021     18:30            Tampere Areena                 Classic – Happee (VeikkausTV)
17.2.2021     18:30            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Nokian KrP (Ruutu)

21.2.2021     18:00            Kastelli                                OLS – Jymy (Ruutu)
27.2.2021     17:00            Energia Areena                   EräViikingit – SPV (VeikkausTV)
27.2.2021     17:00            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – Oilers (Ruutu)

F-liigan naisten A-lohko:

19.9.2020     17:00            Tampere Areena                 Classic – EräViikingit (Ruutu)
26.9.2020     18:30            AutoCenter Areena            Koovee – Classic (Ruutu)

30.9.2020     18:30            Kupittaan ph                       FBC Loisto – TPS (Ruutu)

4.10.2020     17:00            Arkadia Halli                       SB-Pro – PSS (Ruutu)
10.10.2020   18:00            Kastelli                                SSRA – FBC Loisto (Ruutu)

17.10.2020   17:00            Porvoo SBH                         PSS – TPS (Ruutu)

24.10.2020   18:30            Sport Garden                      FBC Loisto – SB-Pro (Ruutu)
25.10.2020   14:30            Kupittaan ph                       TPS – EräViikingit (Ruutu)

7.11.2020     18:00            Kastelli                                SSRA – EräViikingit (Ruutu)

20.11.2020   18:30            Ideapark                              Classic – Koovee (Ruutu)

29.11.2020   17:00            Porvoo SBH                         PSS – SB-Pro (Ruutu)

19.12.2020   17:00            Arkadia Halli                       SB-Pro – Koovee  (Ruutu)

16.1.2021     18:30            Leaf-Areena                       TPS – SB-Pro (Ruutu)
17.1.2021     17:00            Mosahalli                            EräViikingit – SSRA (Ruutu)

23.1.2021     18:30            AutoCenter Areena            Koovee – Classic (Ruutu)

30.1.2021     15:00            Avoin                                   Classic – EräViikingit (Ruutu)

 

F-liigan naisten B-lohko:

3.10.2020     15:00            Sipoo Areena                      ÅIF – LoSB (Ruutu)
18.10.2020   15:30            Palokan koulukeskus         O2-Jyväskylä – Steelers (Ruutu)

19.12.2020   15:00            Kuopiohalli                         Welhot – Pirkat (Ruutu)
14.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – SaiPa (Ruutu)