Uutiset

F-liigan miesten sarjan otteluohjelma kaudelle 2021-22 julki

F-liigan miesten sarjan otteluohjelma kaudelle 2021-22 on julkaistu.

Kausi alkaa lauantaina 19. syyskuuta täydellä seitsemän ottelun kierroksella. Vastakkain iskevät Classic-Happee, Karhut-EräViikingit, Nokian KrP – Jymy, SPV-LASB, Steelers-OLS, Tiikerit-Indians ja TPS-Oilers.

TEHO Sport Suomen Cupin ja runkosarjan yhdistetty kierros pelataan lokakuussa:

10.10 Jymy – EräViikingit

23.10. Nokian KrP – LASB

23.10. Karhut – Classic

23.10. OLS – Indians

23.10. SPV – Tiikerit

23.10. Steelers – TPS

23.10. Happee – Oilers

 

 

Jokainen joukkue pelaa runkosarjassa yhteensä 26 ottelua. Runkosarja huipentuu lauantaina 5. maaliskuuta seitsemän ottelun täyteen kierrokseen.

Kaudella 2021-22 runkosarjan kahdeksan parasta joukkuetta jatkavat pudotuspeleihin. Kaksi viimeistä joukkuetta putoaa ensi kaudeksi Divariin. Sijalle 12. sijoittunut joukkue taistelee paikasta ensi kauden F-liigaan Divarin playoff-joukkueiden kanssa.

Naisten sarjan otteluohjelma julkaistaan elokuussa.

Kuvituskuva: Anssi Koskinen

Miesten sarjan otteluohjelma kaudelle 2021-22:

 PvmKloKotiVierasHalliTV-lähetys
su2021-09-1917:00ClassicHappeeIdeapark Bläk BoksRUUTU-studiolähetys
su2021-09-1917:00KarhutEräViikingitPorin UTRuutu
su2021-09-1917:00Nokian KrPJymyRaholan lkRuutu
su2021-09-1917:00SPVLASBUrheilutaloRuutu
su2021-09-1917:00SteelersOLSLoimua AreenaRuutu
su2021-09-1917:00TiikeritIndiansTrio Sport CenterRuutu
su2021-09-1917:00TPSOilersKupittaan phRuutu
ke2021-09-2218:30TPSIndiansKupittaan phRuutu
pe2021-09-2418:30OilersClassicTapiolan UHRUUTU-studiolähetys
la2021-09-2515:00OLSTPSOuluhalliRuutu
la2021-09-2517:00JymySPVNurmohalliRuutu
la2021-09-2517:00LASBTiikeritSuurhalli AreenaRuutu
la2021-09-2518:30HappeeKarhutMonitoimitaloRuutu
su2021-09-2617:00JymyOilersNurmohallliRuutu
su2021-09-2617:00SteelersLASBLoimua AreenaRuutu
su2021-09-2618:00OLSClassicOuluhalliRuutu
ma2021-09-2718:30Nokian KrPHappeeRaholan lkRuutu
ke2021-09-2918:30ClassicLASBIdeapark Bläk BoksRuutu
ke2021-09-2918:30SteelersEräViikingitLoimua AreenaRuutu
to2021-09-3018:30HappeeSPVMonitoimitaloRUUTU-studiolähetys
pe2021-10-0118:30IndiansClassicOtahalliRuutu
pe2021-10-0118:30OilersNokian KrPTapiolan UHRuutu
la2021-10-0215:00KarhutOLSPorin UTRuutu
la2021-10-0217:00JymySteelersNurmohalliRuutu
la2021-10-0217:00LASBTPSSuurhalli AreenaRuutu
su2021-10-0315:00Nokian KrPOLSRaholan lkRuutu
su2021-10-0317:00KarhutIndiansPorin UTRuutu
su2021-10-0317:00SPVOilersUrheilutaloRuutu
su2021-10-0318:30TPSJymyKupittaan phRuutu
ke2021-10-0618:30EräViikingitTPSEnergia AreenaRUUTU-studiolähetys
pe2021-10-0818:30HappeeSteelersMonitoimitaloRuutu
pe2021-10-0818:30IndiansNokian KrPOtahalliRuutu
pe2021-10-0818:30OilersTiikeritTapiolan UHRuutu
la2021-10-0917:00JymyClassicNurmohalliRuutu
la2021-10-0917:00LASBKarhutSuurhalli AreenaRuutu
la2021-10-0917:00SPVEräViikingitUrheilutaloRuutu
su2021-10-1017:00IndiansSteelersOtahalliRuutu
su2021-10-1017:00JymyEräViikingitNurmohalliRuutu
su2021-10-1017:00TiikeritHappeeTrio Sport CenterRuutu
su2021-10-1018:00OLSSPVKastelliRuutu
pe2021-10-2218:30ClassicTPSIdeapark Bläk BoksRuutu
pe2021-10-2218:30Nokian KrPLASBRaholan lkRuutu
la2021-10-2315:00KarhutClassicPori UTRuutu
la2021-10-2315:00OLSIndiansKastelliRuutu
la2021-10-2317:00SPVTiikeritUrheilutaloRuutu
la2021-10-2317:00SteelersTPSLoimua AreenaRuutu
la2021-10-2318.30HappeeOilersMonitoimitaloRuutu
su2021-10-2416:00LASBJymySuurhalli AreenaRuutu
su2021-10-2417:00EräViikingitHappeeEnergia AreenaRuutu
su2021-10-2417:00KarhutNokian KrPPori UTRuutu
su2021-10-2417:00SPVIndiansUrheilutaloRuutu
su2021-10-2417:00SteelersTiikeritLoimua AreenaRuutu
su2021-10-2418:00OLSOilersKastelliRuutu
ke2021-10-2718:30ClassicSteelersIdeapark Bläk BoksRuutu
ke2021-10-2718:30TPSKarhutKupittaan phRUUTU-studiolähetys
pe2021-10-2918:30HappeeJymyMonitoimitaloRuutu
pe2021-10-2918:30OilersEräViikingitTapiolan UHRuutu
la2021-10-3017:00TiikeritOLSTrio Sport CenterRuutu
la2021-10-3018:00Nokian KrPSPVRaholan lkRuutu
la2021-10-3018:00SteelersOilersIittala-halliRuutu
su2021-10-3116:00LASBEräViikingitSuurhalli AreenaRUUTU-studiolähetys
su2021-10-3117:00HappeeOLSMonitoimitaloRuutu
ti2021-11-0218:30KarhutOilersPori UTRuutu
ke2021-11-0318:00TPSTiikeritKupittaan phRuutu
ke2021-11-0318:30Nokian KrPClassicRaholan lkRUUTU-studiolähetys
pe2021-11-05 18:30EräViikingitClassicEnergia AreenaRuutu
pe2021-11-0518:30SPVJymyUrheilutaloRuutu
la2021-11-0614:00KarhutSteelersPori UTRuutu
la2021-11-0615:00OLSLASBKastelliRuutu
la2021-11-0617:00TiikeritNokian KrPTrio Sport CenterRuutu
la2021-11-0618:30HappeeIndiansMonitoimitaloRuutu
to2021-11-1118:30KarhutJymyPori UTRuutu
pe2021-11-1218:30IndiansLASBOtahalliRuutu
pe2021-11-1218:30OilersTPSTapiolan UHRUUTU-studiolähetys
pe2021-11-1218:30EräViikingitNokian KrPEnergia AreenaRuutu
la2021-11-1317:00ClassicTiikeritIdeapark Bläk BoksRuutu
la2021-11-1317:00EräViikingitOLSEnergia AreenaRuutu
la2021-11-1317:00LASBHappeeSuurhalli AreenaRuutu
la2021-11-1318:30TPSSPVKupittaan phRuutu
su2021-11-1417:00JymyIndiansNurmohalliRuutu
ke2021-11-1718:30EräViikingitTiikeritEnergia AreenaRuutu
to2021-11-1818:30ClassicSPVIdeapark Bläk BoksRuutu
pe2021-11-1918:30IndiansEräViikingitOtahalliRUUTU-studiolähetys
pe2021-11-1918:30Nokian KrPSteelersRaholan lkRuutu
pe2021-11-1918:30OilersLASBTapiolan UHRuutu
la2021-11-2017:00TiikeritKarhutTrio Sport CenterRuutu
la2021-11-2018:30HappeeTPSMonitoimitaloRuutu
la2021-11-2015.00OLSJymyKastelliRuutu
ke2021-12-1518:30Nokian KrPEräViikingitRaholan lkRuutu
pe2021-12-1718:30TiikeritLASBTrio Sport CenterRuutu
pe2021-12-1719:00IndiansOilersOtahalliRuutu
la2021-12-1817:00ClassicOilersIdeapark Bläk BoksRuutu
la2021-12-1817:00JymyNokian KrPNurmohalliRuutu
la2021-12-1817:00SteelersSPVLoimua AreenaRuutu
la2021-12-1818:30TPSOLSKupittaan phRuutu
su2021-12-1916:00LASBSPVSuurhalli AreenaRuutu
su2021-12-1917:00JymyTiikeritNurmohalliRuutu
su2021-12-1917:00KarhutHappeePori UTRuutu
su2021-12-1917:00SteelersIndiansLoimua AreenaRuutu
su2021-12-1918:00ClassicOLSIdeapark Bläk BoksRuutu
ke2021-12-2218:30Nokian KrPTPSRaholan lkRuutu
ke2021-12-2918:30HappeeClassicMonitoimitaloRuutu
ke2021-12-2918:30LASBSteelersSuurhalli AreenaRuutu
ke2021-12-2918:30SPVKarhutUrheilutaloRuutu
su2022-01-0217:00EräViikingitKarhutEnergia AreenaRuutu
su2022-01-0217:00IndiansTPSOtahalliRuutu
su2022-01-0217:00SPVOLSUrheilutaloRuutu
su2022-01-0217:00SteelersJymyLoimua AreenaRuutu
su2022-01-0217:00TiikeritOilersTrio Sport CenterRuutu
ti2022-01-0418:30HappeeNokian KrPMonitoimitaloRuutu
ti2022-01-1118:30EräViikingitSteelersEnergia AreenaRuutu
ke2022-01-1218:30Nokian KrPOilersRaholan lkRuutu
ke2022-01-1218:30TPSLASBKupittaan phRuutu
pe2022-01-1418:30OilersKarhutTapiolan UHRuutu
la2022-01-1515:00OLSSteelersKastelliRuutu
la2022-01-1517:00JymyHappeeNurmohalliRuutu
la2022-01-1517:00TiikeritEräViikingitTrio Sport CenterRuutu
su2022-01-1616:00LASBIndiansSuurhalli AreenaRuutu
su2022-01-1617:00SPVHappeeUrheilutaloRuutu
su2022-01-1618:00OLSKarhutKastelliRuutu
ke2022-01-1918:30Nokian KrPIndiansRaholan lkRuutu
to2022-01-2018:30ClassicJymyIdeapark Bläk BoksRuutu
pe2022-01-2118:30IndiansTiikeritOtahalliRuutu
pe2022-01-2118:30OilersHappeeTapiolan UHRuutu
ke2022-01-1918:30TPSEräViikingitKupittaan phRuutu
la2022-01-2215:00OLSNokian KrPKastelliRuutu
la2022-01-2217:00JymyTPSNurmohalliRuutu
la2022-01-2217:00LASBClassicSuurhalli AreenaRuutu
su2022-01-2317:00HappeeTiikeritMonitoimitaloRuutu
su2022-01-2317:00KarhutLASBPori UTRuutu
su2022-01-2317:00SPVTPSUrheilutaloRuutu
ti2022-01-2518:30ClassicIndiansIdeapark Bläk BoksRuutu
ke2022-01-2618:30SteelersHappeeLoimua AreenaRuutu
pe2022-01-2818:30EräViikingitSPVEnergia AreenaRuutu
pe2022-01-2818:30IndiansKarhutOtahalliRuutu
la2022-01-2914:00ClassicKarhutIdeapark Bläk BoksRuutu
la2022-01-2914:30TPSSteelersKupittaan phRuutu
la2022-01-2917:00EräViikingitJymyEnergia AreenaRuutu
la2022-01-2917:00LASBNokian KrPSuurhalli AreenaRuutu
la2022-01-2917:00OilersOLSTapiolan UHRuutu
la2022-01-2918:00TiikeritSPVTrio Sport CenterRuutu
su2022-01-3017:00IndiansOLSOtahalliRuutu
su2022-01-3017:00TIikeritJymyTrio Sport CenterRuutu
Ke2022-02-0918:30Nokian KrPKarhutRaholan lkRuutu
to2022-02-1018:30EräViikingitOilersEnergia AreenaRuutu
pe2022-02-1118:30IndiansSPVOtahalliRuutu
pe2022-02-1118:30TiikeritSteelersTrio Sport CenterRuutu
pe2022-02-1118:30TPSHappeeKupittaan phRuutu
la2022-02-1217:00JymyLASBNurmohalliRuutu
su2022-02-1317:00HappeeEräViikingitMonitoimitaloRuutu
su2022-02-1317:00SPVNokian KrPUrheilutaloRuutu
su2022-02-1318:00OLSTiikeritKastelliRuutu
su2022-02-1318:30SteelersClassicLoimua AreenaRuutu
ke2022-02-1618:30TPSClassicKupittaan phRuutu
pe2022-02-1818:30ClassicNokian KrPIdeapark Bläk BoksRuutu
la2022-02-1915:00OLSHappeeKastelliRuutu
la2022-02-1917:00EräViikingitLASBEnergia AreenaRuutu
la2022-02-1917:00OilersSPVTapiolan UHRuutu
la2022-02-1918.00IndiansJymyOtahalliRuutu
su2022-02-2017:00KarhutSPVPori UTRuutu
su2022-02-2017:00OilersJymyTapiolan UHRuutu
ti2022-02-2218:30KarhutTPSPori UTRuutu
Ke2022-02-2318:30Nokian KrPTiikeritRaholan lkRuutu
to2022-02-2418:30ClassicEräViikingitIdeapark Bläk BoksRuutu
pe2022-02-2518:30IndiansHappeeOtahalliRuutu
pe2022-02-2518:30TiikeritTPSTrio Sport CenterRuutu
la2022-02-2617:00LASBOLSSuurhalli AreenaRuutu
la2022-02-2617:00SteelersKarhutLoimua AreenaRuutu
su2022-02-2716:00LASBOilersSuurhalli AreenaRuutu
su2022-02-2717:00JymyOLSNurmohalliRuutu
su2022-02-2717:00SPVClassicUrheilutaloRuutu
su2022-02-2717:00SteelersNokian KrPLoimua AreenaRuutu
ti2022-03-0118:30EräViikingitIndiansEnergia AreenaRuutu
ke2022-03-0218:30KarhutTiikeritPori UTRuutu
ke2022-03-0218:30OilersSteelersTapiolan UHRuutu
la2022-03-0517:00HappeeLASBMonitoimitaloRuutu
la2022-03-0517:00JymyKarhutNurmohalliRuutu
la2022-03-0517:00OilersIndiansTapiolan UHRuutu
la2022-03-0517:00OLSEräViikingitKastelliRuutu
la2022-03-0517:00SPVSteelersUrheilutaloRuutu
la2022-03-0517:00TiikeritClassicTrio Sport CenteRuutu
la2022-03-0517:00TPSNokian KrPKupittaan phRuutu