Uutiset

Naisten sarjan otteluohjelma julki - näin pelataan

F-liigan naisten sarjan otteluohjelma kaudelle 2021-22 on valmis.

 

Runkosarja pelataan kahdessa tasolohkossa (A-lohko ja B-lohko), joissa molemmissa pelaa kahdeksan joukkuetta. Runkosarjassa pelataan kolminkertainen sarja, eli jokainen joukkueen pelaa 21 ottelua. Edellisen kauden kilpailullisen menestyksen perusteella lohkon neljä parasta joukkuetta pelaa 11 kotiottelua, muilla kotiotteluita on 10.

Kausi alkaa sekä A-että B-lohkon osalta lauantaina 18. syyskuuta. täydellä kierroksella: avauspeleinä nähdään FBC Loisto – TPS, Koovee – EräViikingit, SB-Pro – PSS, SSRA – Classic sekä O2-Jyväskylä – Welhot, Blue Fox – ÅIF, Pirkat – SaiPa, ja Helsinki United – Steelers.

LUE MYÖS: Näin pelataan kaudella 2021-22

LUE MYÖS: F-liigan miesten sarjan otteluohjelma

 

A-lohkon otteluohjelma:

 PvmKloKotiVierasHalliTV-lähetys
la2021-09-1815:00FBC LoistoTPSKupittaan ph
la2021-09-1817:00KooveeEräViikingitKauppi Sport CenterRuutu
la2021-09-1817:00SB-ProPSSArkadia-halliRuutu
la2021-09-1817:00SSRAClassicKastelli
ti2021-09-2118:30PSSClassicAurorahalliRuutu
ke2021-09-2218:30EräViikingitFBC LoistoMosahalliRuutu
la2021-09-2515:00ClassicSB-ProIdeapark Bläk BoksRuutu
la2021-09-2518:00SSRAPSSOuluhalliRuutu
la2021-09-2514.30TPSKooveeKupittaan phRuutu
su2021-09-2615:00SSRASB-ProOuluhalliRuutu
su2021-09-2618:30KooveeFBC LoistoKauppi Sport CenterRuutu
su2021-09-2618:30TPSEräViikingitKupittaan phRuutu
ke2021-09-2918:30EräViikingitPSSMosahalliRuutu
la2021-10-0212:00FBC LoistoSSRAKupittaan phRuutu
la2021-10-02 15:00ClassicTPSIdeapark Bläk BoksRuutu
la2021-10-0217:00SB-ProKooveeArkadia-Halli
su2021-10-0316:00FBC LoistoPSSSport GardenRuutu
su2021-10-0317:00EräViikingitSB-ProMosahalliRuutu
su2021-10-0318:30KooveeClassicKauppi Sport CenterRuutu
su2021-10-0314.30TPSSSRAKupittaan phRuutu
pe2021-10-0818:30PSSTPSAuroraRuutu
la2021-10-0915:00ClassicEräViikingitIdeapark Bläk BoksRuutu
la2021-10-0915:00SSRAKooveeKastelliRuutu
la2021-10-0917:00SB-ProFBC LoistoArkadia-Halli
pe2021-10-2218:30EräViikingitClassicMosahalliRuutu
la2021-10-2314:30TPSPSSKupittaan phRuutu
la2021-10-2315:30KooveeSSRAKauppi Sport CenterRuutu
la2021-10-2318:30FBC LoistoSB-ProSport GardenRuutu
su2021-10-2414:00EräViikingitSSRAEnergia AreenaRuutu
su2021-10-2417:00PSSKooveeAuroraRuutu
su2021-10-2417:00SB-ProTPSArkadia-Halli
ma2021-10-2518:30ClassicFBC LoistoIdeapark Bläk BoksRuutu
ke2021-10-2719:00KooveeClassicKauppi Sport CenterRuutu
to2021-10-2818:30SB-ProEräViikingitArkadia-Halli
pe2021-10-2918:30PSSFBC LoistoAuroraRuutu
la2021-10-3015:00SSRATPSKastelliRuutu
su2021-10-3115:00FBC LoistoClassicNouste AreenaRuutu
su2021-10-3115:00SSRAEräViikingitKastelliRuutu
su2021-10-3118:30KooveePSSTesoman PalloiluhalliRuutu
su2021-10-3118.30TPSSB-ProKupittaan phRuutu
ke2021-11-03 18:30EräViikingitKooveeMosahalliRuutu
pe2021-11-0518:30PSSSB-ProAuroraRuutu
la2021-11-0614:00FBC LoistoTPSKupittaan phRuutu
la2021-11-0615:00ClassicSSRAIdeapark Bläk BoksRuutu
su2021-11-0715:00ClassicPSSIdeapark Bläk BoksRuutu
su2021-11-07 17:00EräViikingitTPSMosahalliRuutu
su2021-11-0717:00SB-ProSSRAArkadia-Halli
su2021-11-0718:30KooveeFBC LoistoKauppi Sport CenterRuutu
pe2021-11-1218:30FBC LoistoEräViikingitSport GardenRuutu
la2021-11-1314:30TPSKooveeKupittaan phRuutu
la2021-11-1317:00PSSSSRAAuroraRuutu
la2021-11-1317:00SB-ProClassicArkadia-HalliRuutu
pe2021-12-1718:30EräViikingitPSSMosahalliRuutu
la2021-12-1815:00SSRAFBC LoistoKastelliRuutu
la2021-12-1815:30KooveeSB-ProKauppi Sport CenterRuutu
la2021-12-1814.30TPSClassicKupittaan phRuutu
su2021-12-1915:00ClassicEräViikingitIdeapark Bläk BoksRuutu
su2021-12-1915:00SSRAKooveeKastelliRuutu
su2021-12-1917:00PSSTPSAuroraRuutu
la2022-01-1515:00ClassicFBC LoistoIdeapark Bläk BoksRuutu
la2022-01-1517:00SB-ProTPSArkadia-Halli
la2022-01-1518.00SSRAEräViikingitKastelliRuutu
su2022-01-1617:00SB-ProFBC LoistoArkadia-Halli
pe2022-01-2118:30PSSClassicAuroraRuutu
la2022-01-2218:00SSRASB-ProKastelliRuutu
la2022-01-2218:30FBC LoistoKooveeKupittaa phRuutu
la2022-01-2214.30TPSEräViikingitKupittaan phRuutu
su2022-01-2315:00SSRAClassicKastelliRuutu
su2022-01-2317:00KooveeTPSKauppi Sport CenterRuutu
ke2022-01-2618:30EräViikingitFBC LoistoMosahalliRuutu
ke2022-01-2618:30SB-ProPSSArkadia-Halli
pe2022-01-2818:30ClassicKooveeIdeapark Bläk BoksRuutu
pe2022-01-2818:30FBC LoistoPSSSport GardenRuutu
la2022-01-29 14:00EräViikingitSB-ProEnergia AreenaRuutu
la2022-01-2918.30TPSSSRAKupittaan phRuutu
su2022-01-3014:00FBC LoistoSSRAKupittaan phRuutu
su2022-01-3017:00PSSKooveeAuroraRuutu
pe2022-02-1118.30ClassicTPSIdeapark Bläk BoksRuutu
la2022-02-1215:00PSSEräViikingitAuroraRuutu
la2022-02-1217:00SB-ProKooveeArkadia-Halli
su2022-02-1315:00ClassicSB-ProIdeapark Bläk BoksRuutu
su2022-02-1315:00KooveeEräViikingitKauppi Sport CenterRuutu
su2022-02-1315:00PSSSSRAAuroraRuutu
su2022-02-1315:00TPSFBC LoistoKupittaan phRuutu

B-lohkon otteluohjelma:

 PvmKloKotiVierasHalliTV-lähetys
la2021-09-1813:30O2-JyväskyläWelhotMonitoimitaloRuutu
la2021-09-1817:00Blue FoxÅIFTähtihalli
la2021-09-1817:00PirkatSaiPaPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
la2021-09-1818:30Helsinki UnitedSteelersStars AreenaRuutu
ti2021-09-2119:00O2-JyväskyläPirkatPalokan koulukeskusRuutu
to2021-09-2318:30SteelersPirkatLoimua AreenaRuutu
la2021-09-2515:00WelhotHelsinki UnitedKuopio-halli
la2021-09-2515:00ÅIFO2-JyväskyläSipoon AreenaRuutu
la2021-09-2518:00SaiPaBlue FoxLappeenrannan utRuutu
su2021-09-2615:00PirkatÅIFPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
su2021-09-2615:00WelhotBlue FoxKuopio-halliRuutu
su2021-09-2615:00SaiPaSteelersLappeenrannan urheilutalo Ruutu
su2021-09-2618:30O2-JyväskyläHelsinki UnitedLiikuntakeskus BuugiRuutu
la2021-10-0215:00PirkatBlue FoxPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
la2021-10-0215:00SaiPaO2-JyväskyläLappeenrannan urheilutalo Ruutu
la2021-10-0215:00SteelersWelhotLoimua AreenaRuutu
la2021-10-0218:30Helsinki UnitedÅIFStars AreenaRuutu
su2021-10-0312:15O2-JyväskyläBlue FoxPalokan koulukeskusRuutu
su2021-10-0316:30Helsinki UnitedSaiPaStars Areena Ruutu
su2021-10-0318:30ÅIFWelhotSipoon AreenaRuutu
pe2021-10-0818:30ÅIFSteelersSipoon AreenaRuutu
la2021-10-0915:00Blue FoxHelsinki UnitedTähtihalliRuutu
la2021-10-0915:00WelhotPirkatKuopio-halliRuutu
la2021-10-0915:00ÅIFSaiPaSipoon AreenaRuutu
pe2021-10-2219:00PirkatHelsinki UnitedPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
la2021-10-2314:00Blue FoxSteelersTähtihalliRuutu
la2021-10-2317:00SaiPaWelhotLappeenrannan urheilutalo Ruutu
su2021-10-2415:00Blue FoxPirkatTähtihalliRuutu
su2021-10-2415:30O2-JyväskyläSaiPaPalokan koulukeskusRuutu
su2021-10-2418:30Helsinki UnitedÅIFStars AreenaRuutu
pe2021-10-2919:00PirkatO2-JyväskyläPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
la2021-10-3014:00Helsinki UnitedWelhotStars Areena Ruutu
la2021-10-3014:00SteelersSaiPaIittalan liikuntahalliRuutu
la2021-10-3015:00ÅIFBlue FoxSipoon AreenaRuutu
su2021-10-3113:00PirkatWelhotPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
su2021-10-3113:00SteelersBlue FoxIittalan liikuntahalliRuutu
su2021-10-31 15:00SaiPaHelsinki UnitedLappeenrannan urheilutalo Ruutu
su2021-10-3115:30O2-JyväskyläÅIFPalokan koulukeskusRuutu
la2021-11-0614:00Helsinki UnitedO2-JyväskyläStars AreenaRuutu
la2021-11-0614:00SaiPaPirkatLappeenrannan urheilutalo Ruutu
la2021-11-0614:00SteelersÅIFLoimua AreenaRuutu
la2021-11-0615:00Blue FoxWelhotTähtihalliRuutu
su2021-11-0714:00SaiPaÅIFLappeenrannan urheilutalo Ruutu
su2021-11-0715:00WelhotSteelersLippumäen LiikuntahalliRuutu (varmistuu myöhemmin)
la2021-11-1314:00Helsinki UnitedBlue FoxStars Areena Ruutu
la2021-11-1315:00ÅIFPirkatSipoon AreenaRuutu
la2021-11-1315:30O2-JyväskyläSteelersPalokan koulukeskusRuutu
la2021-11-2015:00Blue FoxSaiPaTähtihalliRuutu
la2021-11-2015:00PirkatSteelersPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
la2021-11-2015:00WelhotO2-JyväskyläLippumäen Liikuntahalli
su2021-11-2114:00SteelersHelsinki UnitedLoimua AreenaRuutu
su2021-11-2115:00WelhotSaiPaLippumäen Liikuntahalli
su2021-12-1213:00SteelersO2-JyväskyläNummikeskusRuutu
pe2021-12-1719:00PirkatÅIFPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
la2021-12-1813:30O2-JyväskyläHelsinki UnitedMonitoimitaloRuutu
la2021-12-1814:00SaiPaWelhotLappeenrannan urheilutalo Ruutu
la2021-12-1815:00Blue FoxSteelersTähtihalliRuutu
su2021-12-1915:00Blue FoxO2-JyväskyläTähtihalliRuutu
su2021-12-1918:30Helsinki UnitedPirkatStars AreenaRuutu
pe2022-01-1418:30ÅIFSteelersSipoon AreenaRuutu
la2022-01-1514:00SteelersPirkatIittalan liikuntahalliRuutu
la2022-01-1515:00Blue FoxHelsinki UnitedTähtihalliRuutu
la2022-01-1515:00ÅIFO2-JyväskyläSipoon AreenaRuutu
su2022-01-1615:00PirkatSaiPaPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
su2022-01-1615:00WelhotHelsinki UnitedKuopio-halli
la2022-01-2215:00SaiPaBlue FoxLappeenrannan urheilutalo Ruutu
la2022-01-2215:00WelhotPirkatKuopio-halli
la2022-01-2215:00ÅIFHelsinki UnitedSipoon AreenaRuutu
su2022-01-2315:00SaiPaSteelersLappeenrannan urheilutalo Ruutu
su2022-01-2315:00WelhotBlue FoxKuopio-halli
su2022-01-2315:30O2-JyväskyläPirkatPalokan koulukeskusRuutu
la2022-01-2912:15O2-JyväskyläWelhotPalokan koulukeskusRuutu
la2022-01-2915:00Blue FoxÅIFTähtihalliRuutu
su2022-01-3013:00SteelersO2-JyväskyläLoimua AreenaRuutu
su2022-01-3015:00WelhotÅIFLippumäen Liikuntahalli
la2022-01-3018:30Helsinki UnitedSaiPaStars AreenaRuutu
la2022-02-1215:00PirkatBlue FoxPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
la2022-02-1215:00ÅIFWelhotSipoon AreenaRuutu
la2022-02-1218:30Helsinki UnitedSteelersStars Areena Ruutu
la2022-02-1218:30SaiPaO2-JyväskyläLappeenrannan urheilutalo Ruutu
su2022-02-1315:00O2-JyväskyläBlue FoxPalokan koulukeskusRuutu
su2022-02-1315:00PirkatHelsinki UnitedPirkkalan vapaa-aikakeskusRuutu
su2022-02-1315:00SteelersWelhotLoimua AreenaRuutu
su2022-02-1315:00ÅIFSaiPaSipoon AreenaRuutu

Artikkelikuva: Jarmo Koskela