Uutiset

Preseason vauhdissa - tässä päivittyvä lista miesten sarjan joukkueiden valmistavista peleistä

F-liigan preseason on käynnistynyt jo vauhdilla, kun miesten sarjan 12 joukkuetta ovat aloittaneet valmistautumisen jo kohti kautta 2022-23. FLIIGA.COM seuraa joukkueiden matkaa kohti uutta kautta – päivitämme tähän uutiseen varmistuneet valmistavat ottelut sekä niiden tulokset.

LUE MYÖS: Päivittyvä lista naisten sarjan preseason-peleistä

Classic:

Pe 5.8. Happee – Classic klo 18.30 (Palokka) 5-8
Pe 19.8. TPS – Classic klo 18.30 (Kupittaan PH)
Ke 24.8.- su 28.8. Latvian Open -turnaus

EräViikingit:

Ke 3.8. EräViikingit – Oilers klo 8-7rl. (Mosahalli)

Czech Open, Praha:
To 19.8. EräViikingit – IBF Falun klo 18.30 (Praha) 1-5
Pe 20.8. EräViikingit – Zug United klo 14.30 (Praha)
La 21.8. Tatran Stresovice – EräViikingit klo 16.30 (Praha)
Su 22.8. EräViikingit – X (Praha)

Ma 29.8 EräViikingit – TPS klo 18.30 (Mosahalli)
To 1.9. RSS Panthers – EräViikingit klo 18.30 (Riihimäki)

FBC Turku:

Pe 5.8. FBC Turku – Koovee klo 19.00 (SB Areena) 3-4
Pe 12.8. Oilers – FBC Turku klo 18.30 (Tapiolan Urheiluhalli)
Pe 26.8. FBC Turku – Westend Indians (Kupittaan PH)
La 27.8. LASB – FBC Turku klo 16.00 (Lahden Suurhalli)
Pe 9.9. Koovee – FBC Turku klo 18.30 (Spiral-halli)

Happee:
Pe 5.8. Happee – Classic klo 18.30 (Palokka) 5-8
Pe 19.8. Happee – Jymy klo 18.30 (Palokka)
La 20.8. Happee – Jymy klo 17.00 (Palokka)
Pe 26.8. Happee – OLS klo 19.00 (Monnari)
La 27.8. Happee – OLS klo 14.00 (Vihtavuori)
Pe 9.9. Oilers – Happee klo 18.30 (Tapiolan Urheilutalo)

Westend Indians:

Pe 5.8. M-Team – Indians 18.00 (AC Ruskeasuo) 7-4
Pe 12.8. LASB – Indians 18.30 (Lahden Suurhalli)
To 16.8. Nokian KrP – Indians 18.30 (Rahola)
Pe 26.8. FBC Turku – Indians 18.30 (Kupittaan palloiluhalli)
Ke 7.9. Indians – TPS 18.30 (Lohjan Tennari)

Jymy:
Ma 8.8. Nokian KrP – Jymy klo 18.30 (Rahola) 10-6
Pe 19.8. Happee – Jymy klo 18.30 (Palokka)
La 20.8. Happee – Jymy klo 17.00 (Palokka)
Pe 26.8. – su 28.8. Umeå Scandic Cup 
Joukkueet: Jymy 🇫🇮, IBK Dalen 🇸🇪, Florbal Mladá Boleslav 🇨🇿, SPV 🇫🇮 Team Thorengruppen 🇸🇪, RIG Umeå IBF 🇸🇪

LASB:
Pe 12.8. LASB – Indians 18.30 (Lahden Suurhalli)
La 20.8. M-Team – LASB klo 18.00 (Vierumäki)
La 27.8. LASB – FBC Turku klo 16.00 (Lahden Suurhalli)
To 8.9. Nokian KrP – LASB klo 18.30 (Rahola)

Nokian KrP:
Ma 8.8. Nokian KrP – Jymy klo 18.30 (Rahola) 10-6 FLIIGATV
To 16.8. Nokian KrP – Indians 18.30 (Rahola) FLIIGATV
Ke 24.8.- su 28.8. Latvian Open -turnaus
To 8.9. Nokian KrP – LASB klo 18.30 (Rahola) FLIIGATV

Oilers:

Ke 3.8. EräViikingit – Oilers klo 8-7rl. (Mosahalli)
Pe 12.8. Oilers – FBC Turku klo 18.30 (Tapiolan Urheiluhalli)
Ke 24.8.- su 28.8. Latvian Open -turnaus
Pe 9.9. Oilers – Happee klo 18.30 (Tapiolan Urheilutalo)

OLS:

Pe 12.8. LNM – OLS
Pe 26.8. Happee – OLS klo 19.00 (Monnari)
La 27.8. Happee – OLS klo 14.00 (Vihtavuori)
La 3.9. OLS – LNM

SPV:

La 13.8. SPV – Happee klo 16.00 (Seinäjoen Urheilutalo) FLIIGATV

Pe 26.8. – su 28.8. Umeå Scandic Cup 
Joukkueet: Jymy 🇫🇮, IBK Dalen 🇸🇪, Florbal Mladá Boleslav 🇨🇿, SPV 🇫🇮 Team Thorengruppen 🇸🇪, RIG Umeå IBF 🇸🇪

TPS:

To 11.8. TPS – SalBa klo 18.30 (Kupittaan PH) 12-1
Pe 19.8. TPS – Classic klo 18.30 (Kupittaan PH)
Ma 29.8 EräViikingit – TPS klo 18.30 (Mosahalli)
Ke 7.9. Indians – TPS 18.30 (Lohjan Tennari)

Artikkelikuva: Juhani Järvenpää