Uutiset

Preseason vauhdissa - tässä päivittyvä lista naisten sarjan joukkueiden valmistavista peleistä

F-liigan preseason on käynnistynyt jo vauhdilla, kun naisten sarjan 16 joukkuetta ovat aloittaneet valmistautumisen jo kohti kautta 2022-23. FLIIGA.COM seuraa joukkueiden matkaa kohti uutta kautta – päivitämme tähän uutiseen varmistuneet valmistavat ottelut sekä niiden tulokset.

LUE MYÖS: Tässä päivittyvä lista miesten sarjan preseason-peleistä

A-lohko:


Classic:

Pe 12.8. TPS – Classic klo 18.30 (Kupittaa PH)
Pe 19.8. Classic – TPS klo 18.30 (Bläk Boks)
Pe 26.8.  Classic – Pirkat (Bläk Boks)
Pe 2.9. Classic – O2-Jyväskylä klo 18.30 (Bläk Boks)

 

 

EräViikingit:

Ma 6.6. EräViikingit – ÅIF 6-3 (Mosahalli)
Ma 20.6. ÅIF – EräViikingit 1-5 (Ingman Areena)

Czech Open, Praha:
To 11.8. EV – Pixbo Wallenstam klo 15:00 2-4
To 11.8. EV – Zug United  klo 19:00  7-3
Pe 12.8. SC TEMPISH Vitkovice – EräViikingit klo 10:00 (Praha)
Pe 12.8. EräViikingit – Tatran Stresovice klo 15:00 (Praha)
La 13.8. RIG Umea IBF – EräViikingit klo 9:00 (Praha)

Pe 9.9. ÅIF – EräViikingit klo 18.30 (Ingman Areena)

FBC Loisto:

Ti 12.6. FBC Loisto – Helsinki United 7-0
To 4.8 klo 16.45 FBC Loisto – FBC Pojat (SB Areena) 5-6
La 6.8 klo 13.00 FBC Loisto – Pirkat (SB Areena) 7-5

Czech Open, Praha:
To 11.8 klo 10.00 FBC Loisto – Helsinki United 2-0
To 11.8 klo 12.00 FBC Loisto – Kloten Dietlikon Jets 2-6
Pe 12.8 klo 14.00 FBC Loisto – CPP Bystron Ostrava
Pe 12.8 klo 21.00 FBC Loisto – Bohemians
La 13.8 klo 13.00 FBC Loisto – IBF Falun

Ma 12.9 klo 19.00 FBC Loisto – FBC Pojat (Sport Garden)

Koovee:

Askola Games 6.8., Askola:
09.45 Jokerit – Koovee 3-1
11.30 ÅIF – Koovee 4-5
12.30 Koovee – LASB 1-2

PSS:

Su 14.8. PSS-SaiPa klo 15.00 (Aurora)

Ruotsin leiri 18.-21.8:
Pe 19.8. Rönnby-PSS
La 20.8. Rönnby-PSS

Ke 24.8. ÅIF-PSS klo 19.30 (Sipoo)

SB-Pro:

Päivitetään myöhemmin…

Rankat Ankat:

La 13.8. miniturnee, Buugi Jyväskylä:
Klo 12:00 O2-Jyväskylä – Rankat Ankat
Klo 15:30 Rankat Ankat – Welhot

TPS:

Ti 9.8. TPS – TPS P17 klo 17.00 (Leaf Areena) 1-5
Pe 12.8. TPS – Classic klo 18.30 (Kupittaa PH)
Pe 19.8. Classic – TPS klo 18.30 (Bläk Boks)

 

 

B-lohko:

 

Blue Fox:

Ti 16.8 klo 18.45 Blue Fox – Nibacos T18 Tähtihalli, Uusikaarlepyy
La 20.8 klo 15.00 IBF Dalen – Blue Fox Uumaja, Ruots

Helsinki United:

Ti 12.6. FBC Loisto – Helsinki United 7-0
Ti 9.8 Helsinki United – ÅIF klo 19.15 (Latokartano)

Czech Open, Praha:
To 11.8 klo 10.00 FBC Loisto – Helsinki United
To 11.8. klo 16.00 Helsinki United – CPP Bystron Ostrava

Jokerit:

Ti 7.6. Jokerit – Blackbirds 10-1 (Kerava)
To 16.6. SB-Pro – Jokerit 7-4 (Klaukkala)

Askola Games, Askola:
Klo 09.45 Jokerit – Koovee 3-1
Klo 10.45 LASB – Jokerit 1-4
Klo 13.15 Jokerit – ÅIF 1-4

O2-Jyväskylä:

La 13.8. miniturnee, Buugi Jyväskylä:
Klo 12.00 O2-Jyväskylä – Rankat Ankat
klo 15.30 Rankat Ankat-  Welhot
klo 18.30 O2-Welhot

La 20.8. O2-Jyväskylä – Pirkat klo 15.00 (Buugi Jyväskylä)
Pe 2.9. Classic – O2-Jyväskylä klo 18.30 (Bläk Boks)

Pirkat:

La 6.8 klo 13.00 FBC Loisto – Pirkat (SB Areena) 7-5
La 20.8. O2-Jyväskylä – Pirkat klo 15.00 (Buugi Jyväskylä)
Pe 26.8.  Classic – Pirkat (Bläk Boks)

 

SaiPa:

To 4.8. SaiPa – SaiPa P16 (Lappeenranta) 4-7
La 13.8. SaiPa – ÅIF klo 15.00 (Lappeenranta)
Su 14.8. PSS-SaiPa klo 15.00 (Aurora)

Welhot:

La 13.8. miniturnee, Buugi Jyväskylä:
klo 15.30 Rankat Ankat-  Welhot
klo 18.30 O2-Welhot

ÅIF:

Ma 6.6. EräViikingit – ÅIF 6-3 (Mosahalli)
La 6.8. Askola Games, Askola:
Klo 09.00 LASB – ÅIF 1-4
Klo 11.30 ÅIF – Koovee 4-5
Klo 13.15 Jokerit – ÅIF 1-4

Ti 9.8. Helsinki United – ÅIF klo 19.15 (Latokartano)
La 13.8. SaiPa – ÅIF klo 15.00 (Lappeenranta)
To 18.8. Northen Stars – ÅIF klo 19.15 (Stars areena)
Ke 24.8. ÅIF – PSS klo 19.30 Ingman areena
Pe 9.9. ÅIF – EräViikingit klo 18.30 (Ingman Areena)

Artikkelikuva: Ari Arola