Uutiset

Hirvirytkettä ja Happeening - Liigakiertue vieraili Happeen luona Jyväskylässä

Viime lauantaina 27.10. 2018 Salibandyliigan viestintätiimi oli mukana Jyväskylän Paviljongissa, kun kotijoukkue Happee sai vastaansa Oilersin.

Viime lauantaina 27.10. Salibandyliigan viestintätiimi oli mukana Jyväskylän Paviljongissa, kun kotijoukkue Happee sai vastaansa Oilersin. Peli päättyi 8-6 Happeen voittoon. Tulospalvelu löytyy tästä.

Haastattelussa oli niin seuran toimijoita, faneja kuin joukkueen pelaajat Mika Kohonen ja Peter Kotilainen. Seuran toiminnanjohtaja Pasi Kotilainen kertoo illan tuovan tullessaan lauantai-illan huumaa ja kovaa hirvirytkettä. Myös joukkueen joukkueenjohtaja Liisa Liekkinen kertoo ajatuksiaan seuran fanikulttuurista sekä hetkistä joukkueen kanssa.

Junior-pelaajat Jere, Juuso ja Joona haaveilevat tulevaisuudessa isojen kenttien valloittamisesta mm. Ruotsissa ja maajoukkueen rivistössä. Myös lempipelaajat ovat varsin selvillä. Happeen maskotti Heimo Hirvi villitsee nuorempia kannustajia hallilla ja heittelee kaverillisesti ylävitosia kaikkien paikalla olevien kanssa. Maalin tullessa rytke sen kun kasvaa. Haastattelussa ovat myös Happeen ykköspelaajat Peter Kotilainen ja Mika Kohonen. ”Rytkettä, rytkettä” sanovat Mika ja Peter terveisinä faneilleen. Lisätietoja seurasta löydät tästä.

Lue aiheesta lisää tästä. Lisää tunnelmia löydät Salibandyliiton kanavista Facebookista, InstagramistaYoutubesta ja Twitteristä.