Uutiset

Preseason vauhtiin! F-liigan joukkueet aloittavat harjoituskauden – tässä päivittyvä lista

F-liigajoukkueet ovat aloittaneet jo syksyn kauteen valmistautumisen. Kokoamme yhteen päivittyvään artikkeliin kaikki syksyn valmistavat pelit.

Suurin osa syksyn harjoituspeleistä on vielä ilman vahvistusta tai tarkkaa kellonaikaa ja pelipaikkaa. Sen takia päivitämme listaa säännöllisesti. Myös muutokset aikatauluissa ovat vielä mahdollisia.

Heinäkuun puolella pelataan jo kaksi ottelua: Welhot kohtaa lauantaina 25.7. Divarista tutun O2-Jyväskylän. Oilers matkaa puolestaan 31.7. Kirkkonummi Rangersin vieraaksi.

 

F-liigan varmistuneet harjoitusottelut:

 

F-liiga miesten sarja:

Classic:

Ti 4.8. Koovee-Classic klo 19.00 SolidSport 7-8
Pe 7.8 Classic -Koovee klo 18:30 (Tampere Arena) 14-7

Ti 11.8. Classic-Steelers, klo 18.30 (pelataan suljetuin ovin ilman yleisöä) 6-6
To 20.8. Classic-LASB klo 18.00 (pelataan suljetuin ovin)
La 29.8. Happee-Classic klo 17.00 (Jyväskylän monitoimitalo)

Ti 1.9. Classic-Happee klo 18.30 (Tampere Arena)

EräViikingit:

Pe 7.8. Oilers – EräViikingit klo 18.30 (Esport Arena 8) 7-3

Pe 28.8. Tiikerit – EräViikingit klo 19.00 (KWMC Mosahalli)

La 29.8. EräViikingit – Indians klo 17.00 (KWMC Mosahalli)

SU 30.8. EräViikingit – EV Akatemia klo 15.00 (KWMC Mosahalli)

Ke 2.9. EräViikingit – Oilers, klo 18.30 (Mosahalli)

Ke 9.9 Steelers – EräViikingit klo auki (Hämeenlinna)

Happee:

La 15.8. Happee-LASB klo 16.00 (Joutsa)
Ke 19.8. Happee-Jymy klo 18.30 (Palokka)

Pe 21.8. Nokian KrP – Happee klo 18.30  (Raholan liikuntakeskus)
Su 23.8. Happee – Nokian KrP klo 17.00 (Jyväskylän monitoimitalo)

La 29.8. Happee-Classic klo 17.00 (Jyväskylän monitoimitalo)

Ti 1.9. Classic-Happee klo 18.30

Pe 11.9 SPV-Happee klo 18.30 (Seinäjoen Urheilutalo)

Indians:

Ke 12.8. Rangers – Indians klo 18.30 (Kirkkonummi) SolidSport 1-3

Pe 28.8. EV Akatemia – Indians klo 16:00 (KWMC Mosahalli)

La 29.8. EräViikingit – Indians klo 17.00 (KWMC Mosahalli)

Su 30.8. Indians – Tiikerit klo 12.00 (KWMC Mosahalli)

Ke 9.9. Indians-TPS klo 18.15 (Lohja) HeimoTV

 

Jymy:

La 1.8. O2-Jyväskylä – Jymy klo 12.00 (Jyväskylä) 5-6rl.
La 1.8. Welhot – Jymy klo 15.30 (Jyväskylä) 10-3

Ke 12.8. Nokian KrP – Jymy klo 18.30 (Raholan liikuntakeskus) 8-6
Ke 19.8. Happee-Jymy klo 18.30 (Palokka)

La 22.8. Jymy-TPS klo 15.00 (Ähtäri)
La 5.9. Jymy-OLS klo 15.00 (Nurmo)

LASB:

La 8.8. LASB-Tiikerit klo 17.00 (Salpahalli) 8-6
La 15.8. Happee-LASB klo 16.00 (Joutsa)

To 20.8. Classic-LASB klo 18.00
PE 28.8. Oilers-LASB kello 18.30 (Tapiolan Urheiluhalli)

La 12.9. LASB-Steelers klo 16.00 (Suurhalli)

Nokian KrP

Ke 5.8. Nokian KrP – Pirkat klo 18.30 (Raholan liikuntakeskus) 8-4 Youtube-kooste
To 6.8. Nokian KrP – Steelers klo 18.30 (Raholan liikuntakeskus) 9-6 Youtube-kooste

Ke 12.8. Nokian KrP – Jymy klo 18.30 (Raholan liikuntakeskus) 8-6 Youtube-kooste
Pe 21.8. Nokian KrP – Happee klo 18.30 (Raholan liikuntakeskus)
Su 23.8. Happee – Nokian KrP klo 17.00 (Jyväskylän monitoimitalo)

Pe 28.8. Nokian KrP – SPV klo 18.30 (Raholan liikuntakeskus)

Oilers:

Pe 31.7. Kirkkonummi Rangers – Oilers klo 18.30 (Kirkkonummen väestönsuoja) 1-18

Pe 7.8. Oilers – EräViikingit klo 18.30 (Esport Arena 8) 7-3 Youtube

To 13.8. Oilers-Tiikerit klo 18.30 (Esport Arena 8)

Pe 28.8. Oilers-LASB kello 18.30 (Tapiolan Urheiluhalli)

Ke 2.9. EräViikingit-Oilers kello 18.30 (Mosahalli)

Ke 9.9. Tiikerit-Oilers kello 18.30 (Tikkurilan UT)

OLS:

Pe 31.7. OLS–LNM 13–1
Ke 14.8. OLS-LNM klo 17.30

La 5.9. Jymy-OLS klo 15.00 (Nurmo)

Su 6.9. SPV-OLS klo 15.00 (Seinäjoen Urheilutalo)

Su 13.9. OLS-Welhot klo auki (Kajaani)

SPV:

Pe 21.8. SPV-TPS klo 18.30 (Ähtäri)
Pe 28.8. Nokian KrP – SPV klo 18.30 (Raholan liikuntakeskus)
La 29.8.  Steelers – SPV klo 16.00 (Kostia Areena, Pälkäne)

Su 6.9. SPV-OLS klo 15.00 (Seinäjoen Urheilutalo)
Pe 11.9 SPV-Happee klo 18.30 (Seinäjoen Urheilutalo)

Steelers:

pe 31.7. Steelers-Koovee klo 18.30 (Hämeenlinna) 6-10

To 6.8. Nokian KrP – Steelers klo 18.30 (Raholan liikuntakeskus) 9-6

ti 11.8. Classic-Steelers, klo 18.30 6-6
ke 19.8. Koovee-Steelers, klo auki

La 29.8.  Steelers – SPV klo 16.00 (Kostia Areena, Pälkäne)
su 30.8. Steelers-Pirkat, klo auki

Ke 9.9 Steelers – EräViikingit klo auki
La 12.9. LASB-Steelers klo 16.00 (Suurhalli)

Tiikerit:

La 8.8. LASB-Tiikerit klo 17.00 (Salpahalli) 8-6

To 13.8. Oilers-Tiikerit klo 18.30 (Esport Arena 8)

Su 23.8. Tiikerit – FBC Turku klo 17.00 (Tikkurilan UT)

Pe 28.8. Tiikerit – EräViikingit klo 19.00 (KWMC Mosahalli)
La 29.8. Tiikerit – EV Akatemia klo 11:00 (KWMC Mosahalli)
Su 30.8. Indians – Tiikerit klo 12.00 (KWMC Mosahalli)

KE 9.9. Tiikerit-Oilers kello 18.30 (Tikkurilan UT)

TPS:

Pe 21.8. SPV-TPS klo 18.30 (Ähtäri)

La 22.8. Jymy-TPS klo 15.00 (Ähtäri)

Ke 9.9. Indians-TPS klo 18.15 (Lohja) HeimoTV

 

Welhot:

La 25.7. O2-Jyväskylä-Welhot klo 15.00 (Jyväskylä) 7-8rl.

La 1.8. Welhot – Jymy klo 15.30 (Jyväskylä) 10-3
La 1.8. O2-Jyväskylä – Welhot klo 18.30 (Jyväskylä) 4-4

Ti 4.8. Josba – Welhot kello 18.15 (Joensuu) 5-4
Pe 5.8. Welhot – Josba klo auki (Kuopio) 7-9 Youtube

La 15.8. Welhot – SaiPa klo auki (Kuopio)
Su 16.8. Welhot – O2-Jyväskylä klo 15.00 (Kuopio)

La 29.8. LEBA – Welhot klo auki (Kajaani)
La 29.8. Papas – Welhot klo auki (Kajaani)

Su 13.9. OLS-Welhot klo auki (Kajaani)

F-liigan naisten A-sarja:

Classic

Pe 7.8. Koovee – Classic klo 17.45 Youtube 3-1

La  8.8. Classic – TPS klo 14.00 7-3

Ke 9.9. Classic – Koovee

EräViikingit

Su 9.8. EräViikingit – FBC Loisto klo 16.30 (Stars Arena)

La 29.8. EräViikingit – PSS klo 14 (Mosahalli)

FBC Loisto

Su 9.8. EräViikingit – FBC Loisto klo 16.30 (Stars Arena)
Ma 17.8 FBC miehet 3-Loisto klo 17.30 (SB Areena)

To 27.8 Loisto-TPS klo 19.00 (Sport Garden)
To 10.9 TPS-Loisto klo 19.00, kellonaika voi muuttua (Leaf Areena)

Koovee

Su 2.8. Koovee – Pirkat klo 17.30 10-4 Youtube

Pe 7.8. Koovee – Classic klo 17.45 Youtube 3-1

Ke 26.8. Koovee – O2-Jyväskylä

Pe 4.9. Koovee – SB-Pro

Ke 9.9. Classic – Koovee

PSS
To 20.8 PSS – SB-pro klo 18.30 (Aurorahalli Porvoo)
Ti 25.8. SB-Pro – PSS klo  18.30 (Arkadiahalli Klaukkala)
La 29.8.  Ervi – PSS klo 14.00  (KWMC Mosahalli)

SB-Pro

La 15.8. Classic – SB-Pro
To 20.8 PSS – SB pro klo 18.30 (Aurorahalli Porvoo)
Ti 25.8. SB-Pro – PSS klo  18.30 (Arkadiahalli Klaukkala)
Pe 4.9. Koovee – SB-Pro

SSRA

Päivittyy myöhemmin

TPS

La  8.8. Classic – TPS klo 14.00 7-3

To 27.8 Loisto-TPS klo 19.00 (Sport Garden)
To 10.9 TPS-Loisto klo 19.00, kellonaika voi muuttua (Leaf Areena)

F-liigan B-sarja:

LoSB

Päivittyy myöhemmin

O2-Jyväskylä

Su 9.8. O2-Jyväskylä – Blue Fox, klo auki
La 15.8. Welhot – O2-Jyväskylä, klo auki
Ke 26.8. Koovee – O2-Jyväskylä, klo auki

Pelicans

Su 23.8. Pelicans-SaiPa

Su 13.9. SaiPa-Pelicans

Pirkat

Su 2.8. Koovee – Pirkat klo 17.30 10-4 Youtube

Ti 4.8. klo 17.00 Pirkat – Steelers 8-4

SaiPa

Su 23.8. Pelicans-SaiPa

To 27.8. ÅIF-SaiPa

Su 13.9. SaiPa-Pelicans

 

Steelers

Ti 4.8. klo 17.00 Pirkat – Steelers 8-4

Welhot

La 15.8. Welhot – O2-Jyväskylä, klo auki

ÅIF

To 27.8. ÅIF-SaiPa, klo auki

Kuva: Anssi Koskinen