Uutiset

Ilme uusiksi - Nokian KrP uudistaa logonsa kauden kynnyksellä!

Nokian KrP uudistaa brändiään alkavalle kaudelle 2021-2022. Yhtenä edustusjoukkueen pääyhteistyökumppaneista toimiva Mainostoimisto Värikäs on toteuttanut Näädille uudet verkkosivut, jotka päivittävät seuran ulkoasua uudelle tasolle.

Samalla myös seuran sosiaalisen median ulkoasua on selkeytetty, jotta KrP:n ulkoasu on jatkossa entistä paremmin yhdistettävissä KrP:n brändiin.

Verkkosivujen lisäksi Värikkään käsialaa on myös uusi Näätälogojen sarja. Hopean värinen logoversio tullaan jatkossa näkemään KrP:n ”ykköslogona”, muiden vaihtoehtojen ollessa myös käytössä tarpeiden mukaan. Myöskään vanha tuttu Näätälogo ei tule täysin poistumaan, vaan jatkaa uusien logojen rinnalla.

Voit käydä tutustumaan Näätälauman uusiin verkkosivuihin linkistä!