Uutiset

Nokian KrP viettää 25-vuotisjuhlia - juhlapelissä päällä spesiaalit retropaidat

Nokian KrP juhlii perjantaina, kun illan SPV-ottelu on samalla seuran 25-vuotisjuhapeli. Perjantaina riittää juhlallisuuksia: joukkue pelaa erityisillä retropelipaidoilla. Tämän ohella tapahtumassa juhlistetaan useita seuran perustajajäseniä.

SPV on pelannut todella hyvin viime aikoina. Kyseessä on vahva joukkue puolustamaan, joka kääntää nopeasti vastahyökkäyksiin. Meidän tulee itse olla huolellisia pallon kanssa, ja SPV:n vasturit kun saadaan vähiin niin pisteet tulee jäämään Raholaan, kokenut Nokian KrP -tähti Henri Johansson povaa kotijoukkueen sivuilla.

Ottelu alkaa klo 18.30 Raholan liikuntakeskuksessa. Ottelut myy tiketti.fi – vastaanota liput ilmaiseksi digipostipalvelu Kivraan. Säästät rahaa – ja tuet samalla vähävaraisten lasten ja nuorten liikuntaa. Samalla osallistut 2x20e arvoisten tiketti.fi lahjakorttien arvontaan!

Kuvituskuva: Esa Takalo