Päivittyvä lista: F-liigan TV-pelit

F-liiga näkyy alkavalla kaudella tuhdisti myös tv- ja nettilähetyksissä. Pelejä näyttävät Ruutu, IS TV ja VeikkausTV. Päivitämme tähän sivulle varmistuneita lähetyksiä.

Ruudun ja VeikkausTV:n kautta nähdään yhteensä 101 tuotettua monikameratuotantoa. Sen ohella seurat lähettävät ison kasan omia fanikameralähetyksiä.

Fanikameralähetyksiä lähettävät seurat:

F-liigan miesten sarja:
Eräviikingit
Happee
Tiikerit
Oilers
Steelers
OLS
SPV
Nurmon Jymy
Nokian KrP
Welhot
Indians
LASB
TPS

 

F-liigan naisten sarja:

A-lohko:

EräViikingit
FBC Loisto
SB-Pro
PSS
Koovee

B-lohko:
Pirkat
SaiPa
Steelers
Welhot
ÅIF

Päivitämme alla olevalle listalle VeikkausTV:n ja Ruudun keskitettyjen tuotantojen ohella tulevia Ruudun fanikameralähetyksiä.

Varmistuneiden tv-otteluiden päivittyvä lista:
F-liigan miesten sarja:

Ma 4.1. 2021      18:30.           Raholan lk                         Nokian KrP – LASB (Ruutu, fkamera)
Ke 6.1. 2021       17:00            Kupittaan ph                       TPS – SPV (Ruutu)
Ke 6.1. 2021.      17:00           Tikkurilan UT                  Tiikerit – Oilers (Ruutu, fkamera)
Ke 6.1. 2021.      18:00.         Kuopiohalli.                      Welhot – Nokian KrP (Ruutu, fkamera)

Pe 8.1.2021       18:30            Otahalli                               Indians – Happee (Ruutu)

La 9.1.2021       14:30            Kupittaan ph           TPS – Happee (Ruutu + IS TV)
La 9.1.2021       17:00           Nurmon lh                          Jymy – Tiikerit (Ruutu, fkamera)
La 9.1.2021      17:00            Suurhalli                             LASB – Oilers (Ruutu, fkamera)
La 9.1.2021      17:00            Seinäjoen UT                     SPV – OLS (Ruutu, fkamera)

Su 10.1.2021     17:00.           Mosahalli.                         EräViikingit – Welhot (Ruutu, fkamera)
Su 10.1.2021     18:00            Kastelli                                OLS – Steelers (Ruutu)

Ke 13.1.2021.    18:30.           Raholan lk                        Nokian KrP – Tiikerit (Ruutu, fkamera)
Ke 13.1.2021     18:30            Kupittaan ph                       TPS – Oilers (VeikkausTV)

Pe 15.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – LASB (Ruutu)
Pe 15.1.2021     18:30           Energia Areena                   EräViikingit – Indians (Ruutu, fkamera)
Pe 15.1.2021     18:30           Raholan lk                            Nokian KrP – TPS (Ruutu, fkamera)
Pe 15.1.2021     18:30           Nurmon lh                           Jymy – Classic (Ruutu, fkamera)

La 16.1.2021.   17:00           Tapiolan UH                        Oilers – Welhot (Ruutu, fkamera)
La 16.1.2021   18:30          Jyväskylän monitoimitalo Happee –  Jymy (Ruutu, fkamera)

La 16.1.2021    18.00       Tampere Areena        Classic – OLS (Ruutu, fkamera)

Su 17.1.2021     16:00          Suurhalli Areena                 LASB – Welhot (Ruutu)
Su 17.1.2021     17:00          Seinäjoen UT                        SPV – Indians (Ruutu, fkamera)
Su 17.1.2021     17:00          Tikkurilan UT                       Tiikerit – OLS (Ruutu, fkamera)

Pe 22.1.2021     18:30            Tapiolan UH                       Oilers – Tiikerit (Ruutu)

La 23.1.2021     17:00           Nurmon lh                           Jymy – TPS (Ruutu, fkamera)
La 23.1.2021    18:00            Otahalli                                 Indians – OLS (Ruutu, fkamera)
La 23.1.2021     18:00            Kuopiohalli                          Welhot – Steelers (Ruutu)
La 23.1.2021     18:30          Jyväskylän monitoimitalo. Happee – Nokian KrP (Ruutu, fkamera)

Su 24.1.2021.   17:00           Otahalli                                  Indians – Jymy (Ruutu, fkamera)
Su 24.1.2021.   17:00          Seinäjoen UT                         SPV – Tiikerit (Ruutu, fkamera)

Ma 25.1.2021   18:30.        Energia Areena                      EräViikingit – LASB (Ruutu, fkamera)

Ti 26.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – Oilers (VeikkausTV)

Ke 27.1.2021   18:30         Tampere Areena                   Classic – LASB (Ruutu, fkamera)

Pe 29.1.2021     18:30            Nurmon lh                         Jymy – Nokian KrP (Ruutu)
Pe 29.1.2021.    18:30            Otahalli                               Indians – TPS (Ruutu, fkamera)

La 30.1.2020 17:00                Suurhalli Areena               LASB – OLS (Ruutu, fkamera)
La 30.1.2020 17:00                Tapiolan UH                      Oilers – Nokian KrP (Ruutu, fkamera)
La 30.1.2021     18:00            Tampere Areena                Classic – EräViikingit (Ruutu)
La 30.1.2021     18:30            Jyväskylän monitoimitalo  Happee – SPV (VeikkausTV)

Su 31.1.2021     17:00            Tikkurilan UT                      Tiikerit – Happee (Ruutu)
Su 31.1.2021     17:00            Seinäjoen UT                       SPV – Steelers (Ruutu, fkamera)
Su 31.1.2021     18:00           Kuopiohalli                           Welhot – OLS (Ruutu, fkamera)

Ti 2.2.2021      18:30            Loimua Areena                    Steelers – Classic (Ruutu, fkamera)

Ke 10.2.2021     18:30            Raholan lk                           Nokian KrP    – Classic (Ruutu)
Ke 10.2.2021     18:30            Loimua Areena                 Steelers – Happee (Ruutu, fkamera)
Ke 10.2.2021     18:30            Energia Areena                 EräViikingit – TPS (Ruutu, fkamera)

Pe 12.2.2021     18:30        Tapiolan UH                 Oilers – Classic (Ruutu + IS TV)
Pe 12.2.2021     18:30        Nurmon lh                    Jymy – LASB (Ruutu, fkamera)

La 13.2.2021     17:00           Loimua Areena                   Steelers – Tiikerit (Ruutu)
La 13.2.2021     17:00           Nurmon lh                           Jymy – EräViikingit (Ruutu, fkamera)
La 13.2.2021     18:00          Otahalli                               Indians – Welhot (VeikkausTV)
La 13.2.2021     18:30          Jyväskylän monitoimihalli Happee – OLS (Ruutu, fkamera)

Su 14.2.2021     17:00          Tikkurilan UT                    Tiikerit – Indians (Ruutu, fkamera)
Su 14.2.2021     18:00         Kastelli.                                OLS – EräViikingit (Ruutu, fkamera)
Su 14.2.2021     18:00          Tapiolan UT                      Oilers – SPV  (VeikkausTV)
Su 14.2.2021.    18:30          Kupittaan ph                      TPS – Welhot (Ruutu, fkamera)

Ti 16.2.2021     18:30            Tampere Areena                 Classic – Happee (VeikkausTV)

Ke 17.2.2021     18:30            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Nokian KrP (Ruutu)
Ke 17.2.2021.   18:30            Otahalli                        Indians – Oilers (Ruutu)
Ke 17.2.2021    18:30.          Kupittaan ph                TPS – LASB (Ruutu, fkamera)

Su 21.2.2021 17:00               Tikkurilan UT                     Tiikerit – TPS (VeikkausTV)
Su 21.2.2021   18:00            Kastelli                                OLS – Jymy (Ruutu)

Ke 24.2.2021    18:30             Otahalli                               Indians-Classic (Ruutu)

La 27.2.2021     17:00            Energia Areena                   EräViikingit – SPV (VeikkausTV)
La 27.2.2021     17:00            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – Oilers (Ruutu)
La 27.2.2021     17:00           Tikkurilan UT                         Tiikerit – Classic (Ruutu, fkamera)
La 27.2.2021     17:00           Suurhalli.                                 LASB – Indians (Ruutu, fkamera)
La 27.2.2021     17:00           Raholan lk                                Nokian KrP – Steelers (Ruutu, fkamera)
La 27.2.2021     17:00           Nurmon lh                                Jymy – Welhot (Ruutu, fkamera)
La 27.2.2021     17:00           Kastelli                                      OLS – TPS (Ruutu, fkamera)

 

F-liigan naisten A-lohko:

La 9.1.2021       15:30           Mosahalli                            EräViikingit – Koovee (Ruutu, fkamera)
La 9.1.2021.      18:30.         Kupittaan ph                       TPS – SSRA (Ruutu, fkamera)
Su 10.1.2021     14:00.         Kupittaan ph                      FBC Loisto – TPS (Ruutu, fkamera)

Ke 13.1.2021.    18:30.         Mosahalli                            EräViikingit – FBC Loisto (Ruutu, fkamera)

La 16.1.2021    15.00       Tampere Areena        Classic – SSRA (Ruutu, fkamera)

La 16.1.2021     17:00          Porvoo SBH                        PSS – Koovee (Ruutu, fkamera)
La 16.1.2021     18:30          Leaf-Areena                       TPS – SB-Pro (Ruutu)

Su 17.1.2021     17:00            Mosahalli                            EräViikingit – SSRA (Ruutu)
Su 17.1.2021     17:00           Porvoo SBH                        PSS – TPS (Ruutu, fkamera)
Su 17.1.2021     18:30           Ideapark Sport                   Koovee – FBC Loisto (Ruutu, fkamera)

Ti 19.1.2021.    18:30            Arkadia halli                       SB-Pro – Classic (Ruutu ja VeikkausTV)

La 23.1.2021     17:00           Arkadia halli                       SB-Pro – EräViikingit (Ruutu, fkamera)
La 23.1.2021     18:30           Spiral-halli                          Koovee – Classic (Ruutu)
Su 23.1.2021     18:45           Spiral-halli                          Koovee – SB-Pro (Ruutu, fkamera)

Ti 26.1.2021   18:30         Tampere Areena                   Classic – TPS (Ruutu, fkamera)

Ke 27.1.2021    18:30.          Porvoo SBH                         PSS – EräViikingit (Ruutu, fkamera)

La 30.1.2021    15:00.         Sport Garden                       FBC Loisto – PSS (Ruutu, fkamera)
La 30.1.2021     15:00         Tampere Areena                 Classic – EräViikingit (Ruutu)
La 30.1.2021.    15:00.        Leaf Areena                          TPS – Koovee (Ruutu, fkamera)

F-liigan naisten B-lohko:

La 9.1.2021   15:00                 Sipoo Areena                      ÅIF – O2-Jyväskylä (Ruutu, fkamera)
La 9.1.2021   15:00                 Loimua Areena                   Steelers – Welhot  (Ruutu, fkamera)

To 14.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – SaiPa (Ruutu)

La 16.1.2021   15:00            Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkat – O2-Jyväskylä (Ruutu, fkamera)
La 16.1.2021   15:00            Sipoo Areena                      ÅIF – LoSB (Ruutu, fkamera)

Su 17.1.2021  18:00             Kuopiohalli                         Welhot – O2-Jyväskylä (Ruutu, fakamera)
Su 17.1.2021   18:00            Sipoo Areena                      ÅIF – SaiPa (Ruutu, fkamera)

La 23.1.2021   15:00            Lappeenrannan UT             SaiPa – Pirkat (Ruutu, fkamera)
Su 24.1. 2021. 12:00         Jyväskylän monitoimitalo  O2-Jyväskylä – Steelers (Ruutu, fkamera)

To 28.1.2021   18:30            Loimua Areena                   Steelers – ÅIF (Ruutu, fkamera)

La 30.1.2021   14:00            Lappeenrannan UT             SaiPa – LoSB (Ruutu, fkamera)
La 30.1.2021   18:00            Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkat – Welhot (Ruutu, fkamera)

La 13.2.2021   15:00            Pirkkalan vapaa-aikakeskus Pirkat – ÅIF  (Ruutu, fkamera)

La 13.2.2021   15:00            Palokan koulukeskus         O2-Jyväskylä – LoSB (Ruutu, fkamera)