Päivittyvä lista: F-liigan TV-pelit

F-liiga näkyy alkavalla kaudella tuhdisti myös tv- ja nettilähetyksissä. Pelejä näyttävät Ruutu, IS TV ja VeikkausTV. Päivitämme tähän sivulle varmistuneita lähetyksiä.

Ruudun ja VeikkausTV:n kautta nähdään yhteensä 101 tuotettua monikameratuotantoa. Sen ohella seurat lähettävät ison kasan omia fanikameralähetyksiä.

Fanikameralähetyksiä lähettävät seurat:

F-liigan miesten sarja:
Eräviikingit
Happee
Tiikerit
Oilers
Steelers
OLS
SPV
Nurmon Jymy
Nokian KrP
Welhot
Indians
LASB
TPS

 

F-liigan naisten sarja:

A-lohko:

EräViikingit
FBC Loisto
SB-Pro
PSS
Koovee

B-lohko:
Pirkat
SaiPa
Steelers
Welhot
ÅIF

Päivitämme alla olevalle listalle VeikkausTV:n ja Ruudun keskitettyjen tuotantojen ohella tulevia Ruudun fanikameralähetyksiä.

Varmistuneiden tv-otteluiden päivittyvä lista:
F-liigan miesten sarja:

Su 25.10.2020 17:00          Jyväskylän monitoimitalo   Happee – Tiikerit (Ruutu, fkamera)
Su 25.10.2020 18:00          Kastelli                                OLS – Indians (Ruutu, fkamera)
Ma 26.10.2020 18:30         Raholan lk                           Nokian KrP – Oilers (Ruutu)

Ti 27.10.2020 18:30           Kuopiohalli                          Welhot – LASB (VeikkausTV)

Ke 28.10.2020 18:30          Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Classic (VeikkausTV)

To 29.10.2020 18:30          Tikkurilan UT                      Tiikerit – Nokian KrP (Ruutu, fkamera)

Pe 30.10.2020 18:30          Otahalli                               Indians – EräViikingit (Ruutu + IS TV)
Pe 30.10.2020 18:30          Tapioan UH                         Oilers – Steelers (Ruutu, fkamera)

La 31.10.2020 16:00          Suurhalli Areena                 LASB – Happee (Ruutu, fkamera)
La 31.10.2020 17:00          Energia Areena                   EräViikingit – OLS (Ruutu, fkamera)
La 31.10.2020 17:00          Nurmon liikuntahalli          Jymy – Indians (Ruutu, fkamera)
La 31.10.2020 18:00          Kuopiohalli                         Welhot – TPS (Ruutu)

Pe 23.10.2020 18:30          Suurhalli Areena                 LASB – EräViikingit (Ruutu, fkamera)
Pe 23.10.2020 18:30          Raholan lk                           Nokian KrP – Happee (Ruutu, fkamera)

Su 1.11.2020 18:30            Kupittaa ph                         TPS – OLS (Ruutu, fkamera)

Ke 4.11.2020     18:30            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Happee (VeikkausTV)
Ke 4.11.2020     18:30            Loimua Areena                   Steelers – Nokian KrP (Ruutu)

La 7.11.2020     17:00            Tapiolan UH                       Oilers – Happee (Ruutu)

Ma 9.11.2020     18:30            Raholan lk                           Nokian KrP – SPV (Ruutu)

Ke 11.11.2020   18:30            Kuopiohalli                          Welhot – Jymy (Ruutu)
Ke 11.11.2020   18:30            Energia Areena                   EräViikingit – Nokian KrP (VeikkausTV)

Pe 13.11.2020   18:30            Suurhalli Areena                 LASB – TPS (VeikkausTV)

La 14.11.2020   17:00            Tikkurilan UT                      Tiikerit – Steelers (Ruutu)

Su 15.11.2020   18:00            Kastelli                                OLS – LASB (Ruutu)
Su 15.11.2020   17:00            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Jymy (Ruutu)

Ti 17.11.2020   18:30            Tampere Areena                Classic – Oilers (VeikkausTV)

Ke 18.11.2020   18:30            Kupittaan ph                       TPS – Indians (Ruutu)

Pe 20.11.2020   18:30            Otahalli                               Indians – Tiikerit (Ruutu)
Pe 20.11.2020   18:30            Kupittaan ph                       TPS – EräViikingit (VeikkausTV)

Su 21.11.2020   16:00            IdeaPark                              Classic – Nokian KrP (Ruutu + IS TV)
Su 21.11.2020   17:00            Tapiolan UH                         Oilers – SPV (VeikkausTV)

Pe 18.12.2020   18:30            Tampere Areena                 Classic – TPS (VeikkausTV)
Pe 18.12.2020   19:00            Otahalli                               Indians – Oilers (Ruutu + IS TV)

La 19.12.2020   18:00            Kuopion jäähalli                  Welhot – Classic (Ruutu)

Su 20.12.2020   16:00            Suurhalli Areena                 LASB – Tiikerit (Ruutu)
Su 20.12.2020   17:00            Loimua Areena                   Steelers – Jymy (VeikkausTV)
Su 20.12.2020   18:00            Kastelli                                OLS – Oilers (Ruutu)

Ma 21.12.2020   18:30            Raholan lk                           Nokian KrP – Indians (VeikkausTV)

Su 27.12.2020   17:00            Energia Areena                   EräViikingit – Jymy (Ruutu)

Ti 29.12.2020   18:30            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – Classic (Ruutu)

Ke 30.12.2020   17:00            Seinäjoki Areena                 Jymy – SPV (VeikkausTV)
Ke 30.12.2020   18:30            Tikkurilan UT                      Tiikerit – Welhot (Ruutu)

Su 3.1.2021       17:00            Tampere Areena                 Classic – SPV (Ruutu)
Su 3.1.2021       17:00            Tikkurilan UT                      Tiikerit – TPS (VeikkausTV)

Ke 6.1.2021       17:00            Kupittaan ph                       TPS – SPV (Ruutu)

Pe 8.1.2021       18:30            Otahalli                               Indians – Happee (Ruutu)
Pe 8.1.2021       18:30            Tapiolan UH                       Oilers – EräViikingit (VeikkausTV)

La 9.1.2021       14:30            Kupittaan ph                       TPS – Happee (Ruutu + IS TV)

Su 10.1.2021     18:00            Kastelli                                OLS – Steelers (Ruutu)
Ke 13.1.2021     18:30            Kupittaan ph                       TPS – Oilers (VeikkausTV)

Pe 15.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – LASB (Ruutu)

Su 17.1.2021     17:00            Suurhalli Areena                 LASB – Welhot (Ruutu)

Pe 22.1.2021     18:30            Tapiolan UH                       Oilers – Tiikerit (Ruutu)

La 23.1.2021     18:00            Kuopiohalli                          Welhot – Steelers (Ruutu)

Ti 26.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – Oilers (VeikkausTV)

Pe 29.1.2021     18:30            Nurmon Liikuntahalli          Jymy – Nokian KrP (Ruutu)

La 30.1.2021     18:00            Tampere Areena                Classic – EräViikingit (Ruutu)
La 30.1.2021     18:30            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – SPV (VeikkausTV)
Su 31.1.2021     17:00            Tikkurilan UT                      Tiikerit – Happee (Ruutu)

Ke 10.2.2021     18:30            Raholan lk                           Nokian KrP    – Classic (Ruutu)
Pe 12.2.2021     18:30            Tapiolan UH                       Oilers – Classic (Ruutu + IS TV)

La 13.2.2021     17:00            Loimua Areena                   Steelers – Tiikerit (Ruutu)
La 13.2.2021     18:00            Otahalli                               Indians – Welhot (VeikkausTV)

Su 14.2.2021     17:00            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Oilers (Ruutu)

Ti 16.2.2021     18:30            Tampere Areena                 Classic – Happee (VeikkausTV)

Ke 17.2.2021     18:30            Seinäjoen Urheilutalo         SPV – Nokian KrP (Ruutu)

Su 21.2.2021     18:00            Kastelli                                OLS – Jymy (Ruutu)

24.2.2021    18:30             Otahalli                                      Indians-Classic (Ruutu)
La 27.2.2021     17:00            Energia Areena                   EräViikingit – SPV (VeikkausTV)
27.2.2021     17:00            Jyväskylän monitoimitalo   Happee – Oilers (Ruutu)

 

F-liigan naisten A-lohko:

Ke 28.10.2020 18:30          Mosahalli                            EräViikingit – Classic (Ruutu, fkamera)

La 31.10.2020 17:00          Porvoo SBH                        PSS – FBC Loisto (Ruutu, fkamera)
La 31.10.2020 18:00          Arkadia Halli                       SB-Pro – SSRA (Ruutu, fkamera)
La 31.10.2020 18:30          AutoCenter Areena            Koovee – TPS (Ruutu, fkamera)

Su 1.11.2020 17:00            Porvoo SBH                        PSS – SSRA (Ruutu, fkamera)

La 7.11.2020     18:00            Kastelli                             SSRA – EräViikingit (Ruutu)

 

Pe 20.11.2020   18:30            Ideapark                              Classic – Koovee (Ruutu)

Su 29.11.2020   17:00            Porvoo SBH                         PSS – SB-Pro (Ruutu)

La 19.12.2020   17:00            Arkadia Halli                       SB-Pro – Koovee  (Ruutu)

La 16.1.2021     18:30            Leaf-Areena                       TPS – SB-Pro (Ruutu)

Su 17.1.2021     17:00            Mosahalli                            EräViikingit – SSRA (Ruutu)

La 23.1.2021     18:30            AutoCenter Areena            Koovee – Classic (Ruutu)

La 30.1.2021     15:00                                                          Classic – EräViikingit (Ruutu)

 

F-liigan naisten B-lohko:

Su 25.10.2020 14:00          Loimua Areena                   Steelers – O2-Jyväskylä (Ruutu, fkamera)

 

La 31.10.2020 15:00          Sipoo Areena                      ÅIF – Pirkat (Ruutu, fkamera)

To 14.1.2021     18:30            Loimua Areena                   Steelers – SaiPa (Ruutu)